На далекій афганській землі

15 лютого – День вшанування пам’яті  воїнів–афганців. Саме цього дня останній солдат був виведений  за межі республіки Афганістан. Цей день і є закінченням афганської війни для радянських людей. Закрилася сторінка героїчного і драматичного літопису. Перестали йти похоронки з Кандагара і Кабула.

Опинившись на афганській землі,  мужні воїни-інтернаціоналісти всім серцем сприйняли її біль, як свій, і до останнього подиху захищали інтереси багатостраждального афганського народу. Молоді люди  йшли туди не за орденами й медалями. Вони вірили, що виконують інтернаціональний обов’язок. Скільки їх, юнаків синьооких, русявих і чорнявих, одружених і тих, до кого ще не прийшло кохання, загинуло на тій землі. Дорогою ціною розплачувались наші юнаки за все. А ціною було життя. І несли чорні птахи смерті похоронки на Україну.

Прокотилась у вічність

Тривожна афганська дорога,

І тьмяніють над нею

Примерклі, як попіл зірки…

Та лишилася пам’ять,

Яка не згине з роками,

Буде з нами навіки,

Буде подвиги славить завжди.

Напередодні Дня виводу військ з Афганістану у П’ятихатській ЗШ I-III ст.№1 пройшло ряд виховних заходів щодо вшанування пам’яті  воїнів-афганців. Учитель історії Бруслікова Л.В. провела тематичну лінійку у шкільному залі бойової слави для учнів 9 класів. Любов Василівна детально розповіла про колишніх учнів школи, які побували на афганській землі. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять  наших земляків, яким не судилось повернутись до рідної домівки. Перестали на афганській землі битися серця С.Костирі, С.Єрмоленка, М.Шияна.

Заступник директора з виховної роботи Пархомець І.М. провела зустріч  учнів школи з воїнами-афганцями. Запрошеними були:  Козачок М.А та Євдокімов В.Л. Вони запалили свічку пам’яті за мужніх  і дорогих синів України, яким судилося увійти у безсмертя. Старшокласники переглянули цікаві відеосюжети про службу воїнів-інтернаціоналістів, почули розповіді гостей про роки, проведені на афганській землі. Між учнями і гостями відбувся цікавий діалог, під час якого  старшокласники дізналися детально про те,  якими були афганські будні для молодих хлопчаків. Під час зустрічі  перед учнями і гостями  виступила переможниця районного конкурсу афганської поезії Лепак Ірина. Вона прочитала поезію вдови воїна-інтернаціоналіста Надії Нужиної «Мамина коса».

Честь і слава тим, хто виконав свій інтернаціональний обов’язок!

Вічна пам’ять тим , хто віддав своє життя на афганській землі!

Заступник директора школи з виховної роботи П'ятихатської ЗШ І-ІІІ ступенів №1

Пархомець Інна Миколаївна