Блокада 900 днів

Вшановуючи ветеранів Великої Вітчизняної війни, з нагоди 69-ї річниці зняття блокади Ленінграду протягом 24-29 січня 2013 року в загальноосвітніх та позашкільних закладах району для учнів 8-11 класів були проведені виховні заходи «900 днів», на яких розповідалося про блокаду Ленінграда, причини її виникнення, героїзм та патріотизм жителів блокадного міста.

На заходах були представлені презентаційні матеріали учнів «Ленінградці під час блокади». Діти, затаївши подих, вдивлялись в обличчя ленінградців у буремні часи блокади.

Чтоб снова на земной планете

Не повторилось той зимы,

Нам нужно, чтобы наши дети

Об этом помнили, как мы! (Юрий Воронов)

У вигляди імпровізації звучали слова ленінградської дівчинки Т. Савічевої. Присутні ніби перенеслися у ті важкі, воєнні роки і разом з виконавцями пережили трагічність і невідворотність смерті. Учні, затамувавши подих, слухали уривки щоденника дівчинки.

Під хвилюючу музику звучали слова учасників.

- И люди шли, чтоб за него сражаться,

Тот, кто не трус, кто честен был и смел, -

Уже бессмертен. Слава ленинградцам!

Честь – их девиз. Бессмертье – их удел. (А.Гитович)

Зі сльозами на очах учні декламували вірші про ціну хліба.

Сто двадцать пять блокадных грамм,

Сколько б дней ни промчалось — ничто не забыто.

Не забудет наш город-герой,

Тот январский салют над Невой!

Підростаюче покоління має цінувати і пам'ятати, що для нас зробило покоління визволителів. Вони подарували нам життя. Блокада Ленінграда мала величезне політичне і стратегічне значення. Радянські війська в битві за Ленінград відтягнули на себе до 15-20% ворожих сил на Східному фронті і всю фінську армію, розгромили до 50 німецьких дивізій. Воїни і жителі міста показали зразки героїзму і відданості Батьківщині. З тих пір пройшло багато років, але ленінградці дуже добре пам'ятають кожен з 900 днів блокади, так як кожен день був битвою за власне життя з голодом, холодом і битвою за Ленінград - символ свободи, рівності, незалежності для всіх людей світу.

Тож схиляємо голови перед подвигом народу.

Керівник районного методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи                         Кулик В. М.