УВАГА!

20 бер. 2015
18 березня – вчителі географії, а 25 березня – вчителі історії зберуться, щоб підвести підсумки роботи над обласним науково-методичним проектом та над проблемою із самоосвіти. Прошу всіх підготуватися до виступу (5-7 хв.), бажано з презентацією, а також завчасно надіслати текст виступу в електронному вигляді на адресу [email protected]

Педагогічна  мозаїка:

огляд  індивідуальних  систем  роботи  над  проблемою

«Креативна  освіта  для  розвитку  інноваційної  особистості»

Шановні колеги! Закінчується п’ятий, підсумковий, етап роботи в рамках обласного науково-методичного проекту «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості» (2010-2015 роки), тож кожен з нас впорядковує й узагальнює набутий досвід, дає критичну самооцінку власних досягнень з вирішення даної проблеми і визначає орієнтири на майбутнє. Об’єднані єдиним потоком науково-методичної діяльності на рівні РМО, ми зберігаємо свою самобутність, оскільки головним її результатом визнається інноваційний продукт творчого пошуку кожного вчителя, створення індивідуальної системи роботи.

Огляд індивідуальних систем роботи над проблемою ми не випадково проводимо у формі педагогічної мозаїки.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/25/Oranta-Kyiv.jpg/640px-Oranta-Kyiv.jpgМозаїка – це один з найдавніших видів мистецтва, техніка зображення за допомогою компонування та щільного закріплення на поверхні різнокольорових камінців, керамічних плиток, смальти чи інших матеріалів. Їх міцність, стійкість до руйнування і старіння забезпечує довге життя мозаїк: від більшості античних споруд не збереглися дахи і стіни, але врятувались мозаїки на підлогах.

Богоматір Оранта(мозаїчний образ

із Софійського собору в Києві, ХІ ст.)

У широкому сенсі мистецтвом називають досконале вміння у будь-якій справі, галузі. Тобто мистецтво, як вияв творчості, характерне для будь-якої форми практичної діяльності, а для педагогічної – передусім. Учитель-митець – це учитель за покликанням, учитель, який любить дітей і створює власну систему їх навчання і виховання, що спрямована на формування людини-новатора, яка уже в стінах школи оволодіває прийомами творчої діяльності, і, як мозаїка, відзначається різноманітністю матеріалів, їх кольорів і відтінків – педагогічних технологій, методів і прийомів, і в той же час – цілісністю, міцністю і довершеністю.

Правила огляду мозаїк – індивідуальних систем роботи:

1.     Презентувати власну педагогічну систему  стисло, чітко, образно і наочно.

2.     Акцентувати увагу на практичних аспектах напрацювань, конкретних успіхах і результатах.

3.     Визначити проблемні питання і бачення шляхів їх вирішення.