Шарій Наталія Миколаївна

Загальний педагогічний стаж: 22 роки

Стаж роботи на посаді методиста: 1 рік

Педагогічне звання: -

Нагороди, відзнаки:  грамоти  головного управління освіти і науки  Дніпропетровської ОДА

З 1989 року по 1997 рік працювала в П'ятихатській ЗШ №1 старшою піонерською вожатою та педагогом організатором. З 1999 року по 2013 рік працювала заступником директора з НВР П'ятихатського районного Центру учнівської молоді. З березня 2013 р.- методистом П’ятихатського РМК.

Завдання та обов’язки

Організовує вивчення і всебічний аналіз системи національного виховання та стану методичної роботи з проблем позакласної, позашкільної  виховної роботи.

Вивчає умови розвитку вихованців позашкільних закладів.

Надає методичну допомогу в плануванні й організаціях позаурочної навчально-виховної роботи з дітьми, підлітками, молоддю в освітніх установах, у вивченні індивідуальних особливостей  учнів, вихованців, у розвитку  їх індивідуальних здібностей,  талантів, навичок самореалізації, організації змістовного дозвілля і відпочинку.

Спільно з педагогічними колективами та колективами установ культури, мистецтв, спортивних товариств, творчих спілок, громадських об'єднань здійснює методичний супровід та контроль разом з відділами РДА (ССН та ЦССМ) у створенні мережі гуртків, секцій, клубів, об'єднань за інтересами. Залучає до роботи кваліфікованих спеціалістів, працівників науки, культури, мистецтва, спортсменів, тренерів, батьків.

Корегує взаємодію установ освіти з дитячими юнацькими, молодіжними об'єднаннями, організаціями.

Організовує проведення загальних районних та міських виховних заходів.

Організовує роботу з профілактики правопорушень і запобігання злочинності серед неповнолітніх.

Організовує взаємодію зі службою у справах неповнолітніх, кримінальною  міліцією, правоохоронними органами.

Здійснює організаційно-методичне забезпечення роботи  районного освітнього округу.

Здійснює організаційно-методичне забезпечення туристсько-краєзнавчої роботи з учнівською молоддю; організовує туристичні змагання.

Організовує колективні  та індивідуальні форми методичної роботи з учителями української мови та літератури, російської мови та світової літератури, працівниками позашкільних установ.

Організовує вивчення і всебічний аналіз стану викладання, якості, знань, практичних умінь і навичок учнів з української мови та літератури, російської мови та світової літератури, виявлення труднощів у засвоєнні ними програмного матеріалу і підготовку рекомендацій щодо дальшого поліпшення навчально виховного процесу.

Організовує вивчення, узагальнення і впровадження сучасних досягнень педагогічної науки і ППД через семінарські заняття педагогічні читання і конференції, виставки, пресу, радіо. Допомагає вчителям в узагальненні досвіду навчально-виховної роботи.

Надає методичну допомогу у проведенні І (шкільного) етапу Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, російської мови та світової літератури, контролює проведення ІІ (районного) етапу Всеукраїнських олімпіад з даних предметів, аналізує їх результати, організовує проведення конкурсів з мови та літератури.

Організовує проведення контрольних зрізів знань учнів, аналізує їх, готує проекти наказів з цих питань.

Консультує вчителів з питань модернізації змісту, методів та форм викладання української мови та літератури, російської мови та світової літератури.

Надає допомогу вчителям, які атестуються в поточному навчальному році.

Здійснює відбір учителів для участі в конкурсі «Учитель року»

Виявляє зміст кращого педагогічного досвіду, вивчає та узагальнює його, заносить дані до картотеки.

Вивчає результативність курсової перепідготовки вчителів української мови та літератури, російської мови та світової літератури.

Приймає участь у проведенні атестаційної експертизи загальноосвітніх навчальних закладів.

Знайомить вчителів з інструктивно-методичними вказівками і наказами, з новою науковою і методичною літературою.

Здійснює інформаційне та методичне забезпечення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури, російської мови та світової літератури.

Допомагає в організації внутрішкільної методичної роботи та вивчає її результативність у П’ятихатському районному Центрі учнівської молоді, дитячо-юнацькій спортивній школі.

Адреса РМК: вул. Мамона, 127  м. П’ятихатки Дніпропетровської обл., 52100

Телефон/факс установи: (05651)3-07-20