Круглий стіл вчителів іноземних мов 20.03.2015

Круглий  стіл вчителів  іноземних  мов

Презентація методичних та педагогічних надбань вчителів у процесі роботи над проблемою «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості»

Дата проведення: 20 березня 2015р.

Місце проведення: ЗШ-2  І-ІІІ ст. м. П’ятихатки

Мета:  - налаштувати вчителів на переосмислення своєї ролі в

навчально- виховному процесі відповідно до інноваційних

процесів в освіті;

• в контексті підведення підсумків роботи над проблемою показати ефективність інноваційних технологій у процесі викладання іноземних мов;
  • презентувати  продуктивні методи навчання іноземних мов з досвіду роботи вчителів;
  • представити досвід викладання другої іноземної мови

1.  Інноваційні  технології у викладанні іноземних мов.

Пінчук В.М., методист РМК

1. З досвіду  викладання другої іноземної мови:

-    Петльована О.А., вчитель іспанської мови Комунарівської ЗШ

І-ІІІ ст

-   Познякова С.Г., вчитель німецької мови Комісарівської ЗШ

І- ІІІст

1.  Обмін досвідом .Представлення власних методичних наробок вчителів.

1. Тренінг. Мовленнева практика вчителів. “ The Method of Cinquain at English Lessons”

Пінчук В.М.

1. Про участь учителів  у «Конкурсі підручників»

Пінчук В.М.

1. Підведення підсумків. Прийняття рекомендацій.

Пінчук В.М.

Вступне слово методиста з іноземних мов Пінчук В.М.

Презентація досвіду вчителів з викладання першої та другої іноземних мов

Петльована О.А. (вчитель англійської та іспанської мов Комунарівської ЗШ І-ІІІ ст.)

Поліщук Л.В. (вчитель англійської та німецької мов П'ятихатської ЗШ І-ІІІ ст. № 2)

Ісадська Т.В. (вчитель англійської мови П'ятихатської ЗШ І-ІІІ ст. № 2)

Зуєва В.В. (вчитель англійської мови П'ятихатської ЗШ І-ІІІ ст. № 3)

Вчителі англійської та німецьких мов П'ятихатської ЗШ І-ІІІ ст. № 2 (Поліщук Л.В.) та Комісарівської ЗШ І-ІІІ ст. (Познякова С.Г.) обмінюються своїми наробками

Рекомендації

круглого  столу  вчителів іноземних мов   « Презентація  методичних та педагогічних  надбань вчителів  в процесі  роботи над проблемою  «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості»

Зараз  перед  вчителями  іноземної мови в навчальних закладах постає проблема пошуку шляхів  підвищення інтересу учнів до мови,  закріплення їхньої позитивної мотивації до навчання. Однією з можливостей вирішення цієї проблеми є використання інноваційних технологій у навчанні. Для того, щоб  викликати  інтерес учнів до вивчення іноземної мови,вчителі повинні шукати нові, цікаві і результативні  методи навчання.

Розглянувши теоретичні та практичні аспекти , пов’язані з використанням, створенням, розповсюдженням  нововведень, учасники  «Круглого столу» дійшли висновку, що вчителям іноземних мов слід дотримуватись наступних рекомендацій:

1. На початковому етапі навчання  першої та другої  іноземної мови  застосовувати   ігрові форми роботи, створювати   казкову атмосферу,  запрошувати «казкових персонажів».
  2. Створювати позитивну мотивацію різноманітними засобами, які відповідають віковим особливостям учнів та ступеню їх підготовленості.
  3.  Для формування граматичних навичок  використовувати більше комунікативних вправ, які передбачають парні, групові  форми роботи.
  4. Під час вибору вправ, прийомів  навчання враховувати наповнюваність класів, вікові та індивідуальні особливості учнів.
  5. Розширити  масштаби  використання  ІКТ на уроках: мультимедійні презентації, електронне листування ( в т.ч. дистанційне), демонстрація мультфільмів в початкових класах тощо.
  6. На старшому етапі навчання  застосовувати метод проектів, як засіб підвищення  мотивації  та активності учнів на уроках.